Prvé miesta pre GSM!

Dnes, dňa 12. októbra 2023 sa v Prešove konala regionálna a krajská súťaž mladých moderátorov. Hlavným organizátorom je Stredoslovenské osvetové stredisko v Banskej Bystrici (SOSBB). Súťaž je dvojkolová – krajské kolá a celoštátne finále – a má dve vekové kategórie – 15 – 18 rokov a 19 – 25 rokov. Našu školu dnes v kategórii 15-18 rokov reprezentovala žiačka 2.B – Anna Mizeráková a v kategórii 19-25 nás reprezentoval žiak 4.BA – Viliam Dominik Ďuraš. Ako moderátori museli prejsť cez 5 disciplín, medzi ktorými bola aj vlastná relácia či krátky prehľad správ a reklama. Obaja súťažiaci si do svojich relácii vybrali ako hostí 2 študentov našej školy – Leu Magdoškovú (2.B) a Šimona Bartoša (4.BA). Výsledky všetkých milo prekvapili. Obaja súťažiaci skončili vo svojich kategóriách na prvom mieste, s postupom na celoštátne kolo, ktoré sa uskutoční počas novembra v Banskej Bystrici. Výhercom srdečne gratulujeme a želáme veľa úspechov!