Divadelné predstavenie v anglickom jazyku

   29.1.2024 sa triedy prvých ročníkov vybrali do divadla na anglické predstavenie, ktoré spestrilo vyučovanie. Zároveň si mohli preveriť schopnosti nadobudnuté v tomto jazyku, alebo sa naučiť niečo nové.

   Predstavenie sa odohrávalo v Kine Scala a na jeho odohratie postačili traja herci, ktorí hrali viac postáv. V úvode sme boli prostredníctvom zábavnej nahrávky upozornení na základné pravidlá slušnosti.

   Predstavenie bolo dopĺňané aj uvádzacími výstupmi v slovenčine. Čo by ste robili, ak by vám prišiel list   o blízkej smrti? A nielen vám, ale aj vaším susedom z bytovky. Možno by ste sa odhodlali spoznať viac tých ľudí, s ktorými žijete pod jednou strechou.

   V inscenácií sa postupne odhaľovali životy týchto ľudí: vizionárky, podvodníka, ktorý dokázal zohnať za nehorázne vysokú cenu všetko, čo by ste chceli, ale od ktorého jeho manželka s dieťaťom požadovala,    aby už s tým prestal, starenku, ktorá čaká za svojím manželom, ktorý sa už nikdy nevráti, či starčeka, ktorý zachránil množstvo ľudí, ale sebe už nepomôže, no a za jednými z tých dverí aj počítačového maniaka.

   Celé sa to nieslo v znamení smiechu a humoru, ale v závere sa rozlúskla záhada smrti. A postavy sa s nami za búrlivého potlesku rozlúčili.

   Nechali nám aj priestor zamyslieť sa, odniesť si dojem  či myšlienku.

Dominika Tarjanová, 1.A